Narozeniny

Komu by se nelíbilo jeden den v roce prožít svůj velký slavnostní den – narozeniny. Děti spoluprožívají oslavencův životní příběh, chodí gratulovat s dárkem a osobním přáním, hostinou, oslavenec si odnese domů společné foto a mnoho dárků.

Některé naše každodenní činnost nabývají významu tím, že nabízejí pravidelný rytmus a řád, stávají se rituály:

Při příchodu do MŠ a odchodu

Děti se s paní učitelkou přivítají – rozloučí podáním ruky, pohledem do očí, slovním či osobním pohlazením.

Ranní chvilky v odpočinkovém koutku

Naším rituálem je také každodenní scházení se po hrách na stejném místě - v odpočinkovém koutku společně se vítáme písní, básní, se zvířátky – maskoty, řešíme i naše problémy, prožíváme radosti, události.

Chvilka před obědem

Držíme se za ruce, společně si povíme něco pěkného, zazpíváme si, s úsměvem si popřejeme dobrého chutnání.

Chvilka před spaním

Zpíváme si, povídáme, čteme pohádky, oslovujeme každé dítě, nechybí ani pohlazení či nějaká legrácka (polechtání…).