RODIČE ČTOU DĚTEM
 „ Kdo čte, ten myslí, kdo myslí, ten uvažuje."
Viktor Hugo
 
Březen je měsícem čtenářů. Také my chceme podpořit společné čtení
v rodinách projektem
RODIČE ČTOU DĚTEM“.
 

Co přináší dítěti společné čtení?
 
Čtení dětem je stále velice důležité. Nejde jen o rozvoj řečových dovedností dítěte a rozšiřování slovní zásoby, ale i budování sociálních dovedností a schopnosti vcítit se do myšlení a pocitů někoho jiného.
 
Při společném čtení se výrazně posiluje citové pouto mezi dítětem a rodičem. Je to ideální šance pro toho z rodičů, který přes den tráví s dítětem méně času a má tak příležitost prožít alespoň krátký citově naplněný čas před spaním. Dítě se tak nenásilnou formou seznámí s knihou a vybuduje si tak vztah, který přetrvá až do dospělosti.
Výzkumy mezi předškolní populací dokazují, že děti, kterým rodiče pravidelně předčítali, ve škole lépe prospívají – mají širší slovní zásobu, udrží pozornost, budují si abstraktní i logické myšlení, mají lepší výslovnost. Nebojí se knih a rychle se učí vyhledávat nové informace a vědomosti. Děti – čtenáři mívají i lepší komunikační dovednosti. Mají přirozenou sebedůvěru a nebojí se samostatného projevu. Přirozená zvídavost bude v dalším životě příjemným bonusem. Tak hurá do toho!!
Další info na nástěnkách v šatně.
Děkujeme
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30