RODIČE ČTOU DĚTEM
 „ Kdo čte, ten myslí, kdo myslí, ten uvažuje."
Viktor Hugo

Březen je měsícem čtenářů. Také my chceme podpořit společné čtení
v rodinách projektem
RODIČE ČTOU DĚTEM“.

Co přináší dítěti společné čtení?

Čtení dětem je stále velice důležité. Nejde jen o rozvoj řečových dovedností dítěte a rozšiřování slovní zásoby, ale i budování sociálních dovedností a schopnosti vcítit se do myšlení a pocitů někoho jiného.

Při společném čtení se výrazně posiluje citové pouto mezi dítětem a rodičem. Je to ideální šance pro toho z rodičů, který přes den tráví s dítětem méně času a má tak příležitost prožít alespoň krátký citově naplněný čas před spaním. Dítě se tak nenásilnou formou seznámí s knihou a vybuduje si tak vztah, který přetrvá až do dospělosti.
Výzkumy mezi předškolní populací dokazují, že děti, kterým rodiče pravidelně předčítali, ve škole lépe prospívají – mají širší slovní zásobu, udrží pozornost, budují si abstraktní i logické myšlení, mají lepší výslovnost. Nebojí se knih a rychle se učí vyhledávat nové informace a vědomosti. Děti – čtenáři mívají i lepší komunikační dovednosti. Mají přirozenou sebedůvěru a nebojí se samostatného projevu. Přirozená zvídavost bude v dalším životě příjemným bonusem. Tak hurá do toho!!
Další info na nástěnkách v šatně.