TŘÍDA JEŽEČCI

V této třídě tvoří pedagogický tým Bc. Vlasta Marková a Mgr. Barbora Hlávková Kotyzová spolu s asistentkou pedagoga Petrou Kurkovou, DiS.

Do třídy Ježečků je pro školní rok 2024/2025 zapsáno 23 dětí od 3 do 6 let. Složení třídy je 13 dívek a 10 chlapců.

Náš třídní vzdělávací program nese název „Putujeme s ježečkem celým rokem tam a sem“.
Zaměřujeme se zejména na prosociální chování dětí, ohleduplnost, empatii a vzájemnou pomoc. Vedeme děti k uvědomění si vlastních emocí, orientaci v nich a schopnosti s nimi zacházet. Naším cílem je vytvořit prostředí, kde se může každý cítit dobře a zůstat sám sebou takový, jaký je.

Dupe ježek, dupe v lese,
bodlinky si s sebou nese.
Na nich nosí jablíčka,
ví to celá školička.

Pravidla třídy Ježečků

Pravidla dětem dodávají jistotu, vštěpují jim základy slušného chování a vedou je k ohleduplnosti a k radostnému soužití.

Pravidlo pusinkové
  domlouváme se klidným hlasem a nasloucháme, když někdo druhý mluví
Pravidlo sluníčkové
  používáme slova: prosím, děkuji, omlouvám se