TŘÍDA VEVERKY

V této třídě pracují paní učitelky Pavla Urbánková, DiS. a Michaela Čapková, DiS. se školní asistentkou Denisou Šímovou, DiS.

Do třídy Veverek je pro školní rok 2024/2025 zapsáno 24 dětí ve věku od 3 do 6 let. Složení třídy je 13 dívek a 11 chlapců.

Pracujeme podle Třídního vzdělávacího programu “Z větvičky na větvičku poskočíme si s veverkou Čiperkou”.

Zaměřujeme se na adaptaci nově příchozích dětí, logopedickou prevenci celé skupiny a grafomotorickou připravenost u předškolních dětí. Rozvíjíme fantazi a tvořivost. Podporujeme vzájemnou spolupráci, kamarádství, ohleduplnost a samostatnost každého dítěte. Hravou formou rozvíjíme dětskou osobnost. Veškeré činnosti jsou uzpůsobeny věkovému složení třídy.

Motto: „Líbí se nám být učitelkou. Existuje proto mnoho malých důvodů“

Veverka čiperka sbírá sladká jadérka.
Nosí si je do pelíšku, oříšky a velkou šišku.
Hop a skok, hop a skok, veverčák s ní drží krok.
Po hostině lousky, lousky, vzájemně si čistí vousky

Veverčí pravidla

• Pravidlo “srdíčkové”
    Všichni se tu máme rádi a jsme všichni kamarádi.
  • Pravidlo “ouškové”
    Každý dvě ouška na hlavě má a tak jimi poslouchá. Když někdo bude povídat, zavřeme pusinky a budeme poslouchat.
  • Pravidlo “hračkové”
    Hračky si vždy půjčujeme, společně se zasmějeme, potom na své místo dáme, ať je pořád nehledáme.
  • Pravidlo “pusinkové”
    Pusinka by se zlobila, kdyby škaredě mluvila. Raději se usmívá, hezká slova povídá.
  • Pravidlo “želvičkové”
    Pozor děti na úraz, ve třídě je hodně nás. Proto nožky neběhají, jako želvy chodívají.
  • Pravidlo “voděnkové”
    Vodu, mýdlo použiji, ručičky si umyji. Vodou, mýdlem neplýtváme, používáme jen když máme.